Category: Rounders

Murrumbeena P.S. (School Sport Victoria) Rounders Boys

Murrumbeena P.S. (School Sport Victoria Rounders Boys-Mixed)

Match Day 2012 Boys Rounders Champions
(2012 Boys Rounders Champions)
3:50 pm

Murrumbeena P.S.

Match Day 2011 Boys Rounders Champions
(2011 Boys Rounders Champions)
3:48 pm

Murrumbeena P.S.

Match Day 2009 Boys Rounders Champions
(2009 Boys Rounders Champions)
1:39 pm

Murrumbeena P.S.

Recap

Murrumbeena Primary School won the School Sport Victoria Bentleigh District Boys Championship three times in four seasons: 2009, 2011 and 2012.

ROUNDERS

Rounders is a bat and ball game involving two teams, each of which take turns batting and fielding. When a team is fielding a ‘Pitcher’ or ‘Bowler’ pitches (throws) the ball at the batter. The batter must strike the ball with his or her bat and run around the four bases back to home plate where he or she struck the ball, without being caught or run out. This is called a ‘Run’ (point). After a pre-determined number of Batters is out, the Batting team and fielding team switch places. This is called an ‘Innings’. After a preset number of Innings the team with most runs is declared the winner. The game was possibly first played in England in the 1500s and was first codified by the Gaelic Athletic Association (GAA) in Ireland in 1884. Reference: [14].

ROUNDERS STOCK PHOTO

Hand holding a rounders ball. Rounders is a bat and ball game between two team that involves hitting a hard leather cased ball with a wooden bat.

Shutterstock Contributor: roibu (2022) Item ID: 277897988 Hand holding a rounders ball. Rounders is a bat and ball game between two team that involves hitting a hard leather cased ball with a wooden bat. [Internet] Available from: https://www.shutterstock.com/image-photo/hand-holding-rounders-ball-bat-game-277897988 %5BAccessed 19 February 2022]

REFERENCES

[1] School Sport Victoria (2022) Results 2007 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=49021 %5BAccessed 19 February 2022]

[2] School Sport Victoria (2022) Results 2008 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=50431 %5BAccessed 19 February 2022]

[3] School Sport Victoria (2022) Results 2009 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=93350 %5BAccessed 19 February 2022]

[4] School Sport Victoria (2022) Results 2010 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=156156  [Accessed 19 February 2022]

[5] School Sport Victoria (2022) Results 2011 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=200798 [Accessed 19 February 2022]

[6] School Sport Victoria (2022) Results 2012 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=228163 [Accessed 19 February 2022]

[7] School Sport Victoria (2022) Results 2013 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=260568 [Accessed 19 February 2022]

[8] School Sport Victoria (2022) Results 2014 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=287776  [Accessed 19 February 2022]

[9] School Sport Victoria (2022) Results 2015 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=338265 [Accessed 19 February 2022]

[10] School Sport Victoria (2022) Results 2016 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=365268 [Accessed 19 February 2022]

[11] School Sport Victoria (2022) Results 2017 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=388325 [Accessed 19 February 2022]

[12] School Sport Victoria (2022) Results 2018 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=401205  [Accessed 19 February 2022]

[13] School Sport Victoria (2022) Results 2019 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=409253 [Accessed 19 February 2022]

[14] Rounders (2022) Rounders [Internet] Available from: https://www.rounders.com/ [Accessed 19 February 2022]

ACKNOWLEDGEMENTS

Thanks to Justin Whelan

ABOUT THIS DOCUMENT

Researched, compiled and written by Enda Mulcahy for the

Eirball GAA World Archive

Last Updated: 19 February 2022

(c) Copyright Enda Mulcahy and Eirball 2022

You may quote this document in part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All Rights Reserved. The Logos and Photos used in this article remain the property of the organisations and individuals which own the copyright and are used here for educational and information purposes only.

St. Peter’s (School Sport Victoria) Boys-Mixed Rounders Team

St. Peter's Boys/Mixed Rounders (School Sport Victoria Bentleigh District)

Match Day 2017 Mixed Rounders Champions
(2017 Mixed Rounders Champions)
4:11 pm

St. Peter's

Match Day 2015 Mixed Rounders Champions
(2015 Mixed Rounders Champions)
4:08 pm

St. Peter's

Match Day 2013 Mixed Rounders Champions
(2013 Mixed Rounders Champions)
4:04 pm

St. Peter's

Match Day 2007 Mixed/Boys Champions
(2007 Mixed/Boys Champions)
1:35 pm

St. Peter's

Recap

St. Peter’s are a successful Mixed Rounders team in the School Sport Victoria Bentleigh District Rounders Championship, winning the Mixed title in 2007, 2013, 2015 and 2017.

ROUNDERS

Rounders is a bat and ball game involving two teams, each of which take turns batting and fielding. When a team is fielding a ‘Pitcher’ or ‘Bowler’ pitches (throws) the ball at the batter. The batter must strike the ball with his or her bat and run around the four bases back to home plate where he or she struck the ball, without being caught or run out. This is called a ‘Run’ (point). After a pre-determined number of Batters is out, the Batting team and fielding team switch places. This is called an ‘Innings’. After a preset number of Innings the team with most runs is declared the winner. The game was possibly first played in England in the 1500s and was first codified by the Gaelic Athletic Association (GAA) in Ireland in 1884. Reference: [14].

ROUNDERS STOCK PHOTO

Hand holding a rounders ball. Rounders is a bat and ball game between two team that involves hitting a hard leather cased ball with a wooden bat.

Shutterstock Contributor: roibu (2022) Item ID: 277897988 Hand holding a rounders ball. Rounders is a bat and ball game between two team that involves hitting a hard leather cased ball with a wooden bat. [Internet] Available from: https://www.shutterstock.com/image-photo/hand-holding-rounders-ball-bat-game-277897988 %5BAccessed 19 February 2022]

REFERENCES

[1] School Sport Victoria (2022) Results 2007 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=49021 %5BAccessed 19 February 2022]

[2] School Sport Victoria (2022) Results 2008 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=50431 %5BAccessed 19 February 2022]

[3] School Sport Victoria (2022) Results 2009 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=93350 %5BAccessed 19 February 2022]

[4] School Sport Victoria (2022) Results 2010 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=156156  [Accessed 19 February 2022]

[5] School Sport Victoria (2022) Results 2011 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=200798 [Accessed 19 February 2022]

[6] School Sport Victoria (2022) Results 2012 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=228163 [Accessed 19 February 2022]

[7] School Sport Victoria (2022) Results 2013 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=260568 [Accessed 19 February 2022]

[8] School Sport Victoria (2022) Results 2014 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=287776  [Accessed 19 February 2022]

[9] School Sport Victoria (2022) Results 2015 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=338265 [Accessed 19 February 2022]

[10] School Sport Victoria (2022) Results 2016 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=365268 [Accessed 19 February 2022]

[11] School Sport Victoria (2022) Results 2017 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=388325 [Accessed 19 February 2022]

[12] School Sport Victoria (2022) Results 2018 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=401205  [Accessed 19 February 2022]

[13] School Sport Victoria (2022) Results 2019 [Internet] Available from: https://websites.mygameday.app/assoc_page.cgi?c=0-4215-0-0-0&sID=409253 [Accessed 19 February 2022]

[14] Rounders (2022) Rounders [Internet] Available from: https://www.rounders.com/ [Accessed 19 February 2022]

ACKNOWLEDGEMENTS

Thanks to Justin Whelan

ABOUT THIS DOCUMENT

Researched, compiled and written by Enda Mulcahy for the

Eirball GAA World Archive

Last Updated: 19 February 2022

(c) Copyright Enda Mulcahy and Eirball 2022

You may quote this document in part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All Rights Reserved. The Logos and Photos used in this article remain the property of the organisations and individuals which own the copyright and are used here for educational and information purposes only.

SSV School Sport Victoria Bentleigh District Mixed Rounders Champions 2013-2019

Mixed Champions Winter 2013-2019

Softball Leinster Blitzes

12:00 am

Belgium vs Albania

(International Friendly)
12:00 pm

Dublin Celts vs Wirral Wolves (Eng)

(International Friendly)
2:00 pm

Dublin Celts vs Newcastle Senators (Eng)

(Preseason Capitol Bowl 1st Leg)
12:00 pm

Dublin Celts vs Belfast Blitzers

(Preseason)
2:30 pm

Craigavon Cowboys vs Belfast Blitzers

(Week 1 Yankee Doodle Day Festival)
12:00 pm

Coleraine Chieftains vs Belfast Blitzers

(Capitol Bowl 2nd Leg)
12:00 pm

Belfast Blitzers vs Dublin Celts

(Summer Bowl Semi-Finals)
11:00 am

Dublin Celts vs Craigavon Cowboys

(Summer Bowl Semi-Finals)
1:30 pm

Belfast Blitzers vs Coleraine Chieftains

(Summer Bowl Final)
3:00 pm

Dublin Celts vs Belfast Blitzers

(Penultimate week Carrickfergus Festival)
12:00 pm

Carrickfergus Cougars vs Belfast Blitzers

(All Ireland Final)
12:00 pm

Belfast Blitzers vs Dublin Celts

(Final Week)
12:00 pm

Craigavon Cowboys vs Belfast Blitzers

(Shamrock Bowl Semi-Finals ?)
10:44 am

Coleraine Chieftains vs Craigavon Cowboys

(International Friendly)
12:00 pm

Carrickfergus Cougars vs Ayr Burners (Sco)

(Shamrock Bowl I)
12:00 pm

Dublin Celts vs Craigavon Cowboys

(International Friendly)
12:00 pm

Green Isle All-Stars vs Marlboro Shamrocks (Mass)

(Preseason Week 1)
12:00 am

Aldergrove Hawks vs East Side Jets

(Preseason Week 2)
12:00 am

East Side Jets vs Bangor Buccaneers

(Preseason Week 5)
12:00 am

Bangor Buccaneers vs Craigavon Cowboys

(Preseason Week 6)
12:00 am

Carrickfergus Cougars vs Belfast Spartans

(Preliminary Round)
10:42 am

Kildare vs Meath

(First Round)
10:52 am

Carlow vs Meath

(First Round)
10:55 am

Armagh vs Roscommon

(First Round)
10:58 am

Wicklow vs Mayo

(First Round)
11:05 am

Derry vs Down

(Final)
1:06 pm

Hertfordshire vs London

(First Round)
5:52 pm

Limerick vs Waterford

(First Round)
5:55 pm

Tipperary vs Kerry

(First Round)
4:09 pm

Offaly vs Dublin

(First Round)
4:11 pm

Kilkenny vs Westmeath

(Semi-Finals)
11:11 am

Down vs Roscommon

(Semi-Finals)
11:17 am

Carlow vs Wicklow

(Semi-Finals)
5:57 pm

Clare vs Tipperary

(Semi-Finals)
6:00 pm

Cork vs Limerick

(Home Final)
11:20 am

Carlow vs Down

(Semi-Finals)
4:14 pm

Kilkenny vs Wexford

(Semi-Finals)
4:17 pm

Offaly vs Laois

(Semi-Final Replays)
6:03 pm

Tipperary vs Clare

(Semi-Final Replays)
6:06 pm

Cork vs Limerick

(Summer Bowl Semi-Finals)
12:00 am

Belfast Blitzers vs Craigavon Cowboys

(Summer Bowl Final)
12:00 am

Dublin Celts vs Belfast Blitzers

(All-Ireland B Final)
1:40 pm

Carlow vs London

(Munster SHC Final)
6:09 pm

Tipperary vs Cork

(Munster SHC Final Replay)
6:13 pm

Tipperary vs Cork

(All-Ireland Quarter-Final)
7:15 pm

Antrim vs London

(Leinster SHC Final)
4:19 pm

Kilkenny vs Offaly

(All-Ireland Semi-Finals)
7:18 pm

Galway vs Tipperary

(All-Ireland Semi-Finals)
7:21 pm

Kilkenny vs Antrim

(All-Ireland SHC Final)
7:23 pm

Galway vs Kilkenny

(Semi-Finals Game 2)
10 - 2

Ashbourne Giants vs Dublin Spartans

(Playoffs)
12:00 am

HC Steaua Bucharest (Rom) vs HC Sportul Studentesc (Rom)

(Playoffs)
12:00 am

HC Steaua Bucharest (Rom) vs HC Sportul Studentesc (Rom)

(Week 1)
7 - 13

Panthers vs Hurricanes

(Semi-Final 1 (Best of Three))
Win - Loss

NY/NJ Juggernaut vs Akron Racers

(Semi-Final 2 (Best of Three))
4 - 1

Texas Thunder vs New England Riptide

(Semi-Final 2 (Best of Three))
2 - 4

Texas Thunder vs New England Riptide

(Semi-Final 1 (Best of Three))
Win - Loss

NY/NJ Juggernaut vs Akron Racers

(Semi-Final 2 (Best of Three))
0 - 3

Texas Thunder vs New England Riptide

(Semi-Final 1 (Best of Three))
6:00 pm

NY/NJ Juggernaut vs Akron Racers

(Championship Game (Cowles Cup))
10 - 1

NY/NJ Juggernaut vs New England Riptide

(2007 Girls Rounders Champions)
11:33 am

Oakleigh South

(2007 Mixed/Boys Champions)
1:35 pm

St. Peter's

(2008 Girls Rounders Champions)
11:34 am

Oakleigh G.O.C.

(2008 Boys Rounders Champions)
1:37 pm

Oakleigh G.O.C.

(2009 Girls Rounders Champions)
11:36 am

Oakleigh G.O.C.

(2009 Boys Rounders Champions)
1:39 pm

Murrumbeena P.S.

(2010 Girls Rounders Champions)
11:37 am

Murrumbeena

(2010 Boys Rounders Champions)
1:41 pm

Oakleigh South

(2011 Boys Rounders Champions)
3:48 pm

Murrumbeena P.S.

(Semi-Finals (Best of 3 Series))
2 (7-8) - 0 (6-0)

Ruidoso Osos vs White Sands Pupfish

(Semi-Finals (Best of 3 Series))
1 (4-6-9) - 2 (19-5-11)

Alpine Cowboys vs Roswell Invaders

(Finals (Best of 3 Series))
2 (3-7-4) - 1 (5-1-2)

Roswell Invaders vs Ruidoso Osos

(WSCAI National Futsal Cup Final)
12:00 am

Dublin City University vs IT Sligo

(Semi-Finals)
12:00 am

Dublin City University vs Inchicore College

(Series 1)
12:00 am

University College Cork vs Dublin City University

(Series 3)
12:00 am

IT Sligo vs University College Cork

(Series 1)
12:00 am

IT Sligo vs Inchicore College

(Series 3)
12:00 am

Dublin City University vs Inchicore College

(Series 2)
12:00 am

Inchicore College vs University College Cork

(Plate Final)
12:00 am

Inchicore College vs University College Cork

(Series 2)
12:00 am

IT Sligo vs Dublin City University

(Semi-Finals)
12:00 am

IT Sligo vs University College Cork

(2012 Boys Rounders Champions)
3:50 pm

Murrumbeena P.S.

(Semi-Finals (Best of 3 Series))
2 (5-5) - 0 (2-4)

Alpine Cowboys vs Trinidad Triggers

(Semi-Finals (Best of 3 Series))
2 (7-8) - 0 (5-5)

Las Cruces Vaqueros vs Roswell Invaders

(Finals (Best of 3 Series))
2 (5-5-13) - 1 (4-12-7)

Alpine Cowboys vs Las Cruces Vaqueros

(2013 Mixed Rounders Champions)
4:04 pm

St. Peter's

(2014 Mixed Rounders Champions)
TBD

TBC

(2015 Mixed Rounders Champions)
4:08 pm

St. Peter's

(2016 Mixed Rounders Champions)
TBD

TBC

(Final)
12:00 am

Skinny Jeans & thongs vs Dynamo L Apero

(Series 2)
12:00 am

IT Carlow vs IT Sligo

(Cup Final)
12:00 am

IT Carlow vs Maynooth University

(Series 4)
12:00 am

IT Carlow vs University College Dublin

(Series 3)
12:00 am

IT Carlow vs University of Limerick

(Plate Final)
12:00 am

Dublin City University vs University College Cork

(Series 1)
12:00 am

IT Carlow vs Maynooth University

(2017 Mixed Rounders Champions)
4:11 pm

St. Peter's

(2018 Mixed Rounders Champions)
4:15 pm

St. Andrew's

(2019 Mixed Rounders Champions)
TBD

TBC

(Sixteenth Finals)
50 - 104

Bender i Pyjamas vs BK Rel

(Sixteenth Finals)
71 - 74

Plakat Pirat vs Fjöl Av

(Sixteenth Finals)
69 - 81

Härt & Fort vs Hermii Vänner

(Sixteenth Finals)
78 - 63

Lokal vs Västteg Klase 3B

(Sixteenth Finals)
74 - 69

Bränn inte Bullen vs Boston Bruins Årgång 79

(Sixteenth Finals)
75 - 52

Tesa Tejp vs Carpe Bollen

(Sixteenth Finals)
57 - 74

Lilla Gruppen vs Svinto

(Sixteenth Finals)
94 - 49

Burnouts vs Katastrof BK

(Sixteenth Finals)
68 - 82

The Pittsburgh Steelers vs BCZ

(Sixteenth Finals)
77 - 75

Herman och Hans Hund vs Grün Termos

(Sixteenth Finals)
91 - 58

Kom till secretariatet vs Gladiatorerna

(Sixteenth Finals)
73 - 61

Dom Röda vs Übermensch

(Sixteenth Finals)
Loss - Win

Dont stop believing vs High Rise or a Slice

(Sixteenth Finals)
65 - 88

Traktor MS vs Kenya Bridgeklubb

(Sixteenth Finals)
35 - 120

dIEsco Ninjas vs DUE PONTI

(Sixteenth Finals)
94 - 57

Salming vs Magnum P.I

(Eighth Finals)
63 - 87

Fjöl Av vs BK Rel

(Eighth Finals)
71 - 61

Lokal vs Hermii Vänner

(Eighth Finals)
62 - 72

Tesa Tejp vs Bränn inte Bullen

(Eighth Finals)
74 - 57

Burnouts vs Svinto

(Eighth Finals)
50 - 91

Herman och Hans Hund vs BCZ

(Eighth Finals)
59 - 74

Dom Röda vs Kom till secretariatet

(Eighth Finals)
67 - 82

Kenya Bridgeklubb vs High Rise or a Slice

(Eighth Finals)
84 - 66

Salming vs DUE PONTI

(Quarter-Finals)
63 - 80

Lokal vs BK Rel

(Quarter-Finals)
81 - 52

Burnouts vs Bränn inte Bullen

(Quarter-Finals)
68 - 87

Kom till secretariatet vs BCZ

(Quarter-Finals)
76 - 73

Salming vs High Rise or a Slice

(Semi-Finals)
71 - 69

Burnouts vs BK Rel

(Semi-Finals)
82 - 70

Salming vs BCZ

(Final)
72 - 74

Burnouts vs Salming

(Ia semifinale)
2:39 pm

Verdi San Giovanni vs Azzurri Santa Croce

(2a Semifinale)
2:46 pm

Rossi Santa Maria Novella vs Bianchi Santo Spirito

(Round 1)
8:00 pm

Cuchulainn Hurling Club vs Céide Lámh Dhearg Hurling

(Round 1)
8:00 pm

Middletown Na Fianna vs Derrynoose

(Round 1)
8:00 pm

Naomh Moninne Hurling vs Sean Treacy’s Hurling Club

(Round 2)
7:30 pm

Céide Lámh Dhearg vs Naomh Moninne

(Round 2)
7:30 pm

Sean Treacy’s Hurling Club vs Middletown Na Fianna

(Round 2)
7:30 pm

Derrynoose vs Cuchulainn Hurling Club

(Round 3)
7:15 pm

Céide Lámh Dhearg vs Middletown Na Fianna

(Round 3)
7:30 pm

Cuchulainn Hurling Club vs Naomh Moninne

(Round 3)
7:30 pm

Sean Treacy’s Hurling Club vs Derrynoose

(Round 4)
7:15 pm

Sean Treacy’s Hurling Club vs Cuchulainn Hurling Club

(Round 4)
7:15 pm

Middletown Na Fianna vs Naomh Moninne

(Round 4)
7:30 pm

Derrynoose vs Céide Lámh Dhearg

(Round 5)
7:30 pm

Cuchulainn Hurling Club vs Middletown Na Fianna

(Round 5)
7:30 pm

Naomh Moninne vs Derrynoose

(Round 5)
7:30 pm

Céide Lámh Dhearg vs Sean Treacy’s Hurling Club

(Playoffs)
12:00 am

Jaka - Martija vs Altuna III - Mariezkurena II

(Playoffs)
12:00 am

Olaizola II - Rezusta vs Ezkurdia - Ladis Galarza

(Semi-Finals)
12:00 am

Elezkano II - Zabaleta vs Altuna III - Mariezkurrena II

(Semi-Final)
12:00 am

Ezkurdia - Ladis Galarza vs Peña II - Albisu

(Semi-Finals)
12:00 am

Ezkurdia - Ladis Galarza vs Altuna III - Mariezkurrena II

(Semi-Finals)
12:50 am

Elezkano II - Zabaleta vs Peña II - Albisu

(Semi-Finals)
12:00 am

Ezkurdia - Tolosa* vs Elezkano II - Zabaleta

(Semi-Finals)
12:00 am

Altuna III - Mariezkurrena II vs Peña II - Albisu

(Week 1)
12:00 am

Aviators vs Alphas

(Week 1)
12:00 am

Blues vs Sea Lions

(Week 1)
12:00 am

Jousters vs Generals

(Week 1)
12:00 am

Linemen vs Conquerors

(Week 1)
7:00 pm

Idaho Horsemen vs Oregon High Desert Storm

(Final)
12:00 am

Elezkano II - Zabaleta vs Peña II - Albisu

(Week 2)
7:00 pm

Idaho Horsemen vs Wenatchee Valley Skyhawks

(Week 3)
7:00 pm

Idaho Horsemen vs Yakima Canines

(Week 4)
7:00 pm

Tri-City Rush vs Wenatchee Valley Skyhawks

(Week 4)
7:00 pm

Yakima Canines vs Oregon High Desert Storm

(Week 1)
12:00 am

Kingussie vs Lovat

(Week 1)
12:00 am

Oban Celtic vs Kyles Athletic

(Week 1)
12:00 am

Aberdour vs Inveraray

(Week 1)
12:00 am

Glasgow Mid Argyll vs Oban Camanachd

(Week 1)
12:00 am

Strathglass vs Caberfeidh

(Week 1)
12:00 am

Beauly vs Newtonmore

(Week 5)
7:00 pm

Yakima Canines vs Tri-City Rush

(Week 5)
7:00 pm

Oregon High Desert Storm vs Idaho Horsemen

(Quarter-Finals)
12:00 pm

Dicksboro vs Mooncoin

(Quarter-Finals)
12:00 pm

James Stephens vs Kilmoganny

(Semi-Finals)
2:00 pm

Mullinavat vs Clara

(Week 2)
12:00 am

Oban Camanachd vs Aberdour

(Week 2)
12:00 am

Lovat vs Beauly

(Week 2)
12:00 am

Kyles Athletic vs Glasgow Mid Argyll

(Week 2)
12:00 am

Newtonmore vs Strathglass

(Week 2)
12:00 am

Kinlochshiel vs Glenurquhart

(Week 2)
12:00 am

Caberfeidh vs Kingussie

(Semi-Finals)
12:00 pm

Kilmoganny vs Mooncoin

(Group 1B Round 1)
6:00 pm

Roscrea vs Nenagh Éire Óg

(Week 6)
7:00 pm

Tri-City Rush vs Oregon High Desert Storm

(Week 6)
7:00 pm

Idaho Horsemen vs Yakima Canines

(Week 1)
11:00 am

Dublin City Hurricanes vs Dublin Spartans

(Group 1B Round 1)
12:00 pm

JK Brackens vs Thurles Sarsfields

(Week 1)
2:30 pm

Ashbourne Titans vs Mariners Baseball

(Week 1)
2:30 pm

The Warriors vs Red Rox Baseball

(Week 1)
3:00 pm

Mariners Baseball vs Ashbourne Giants

(Group 1A Round 1)
7:30 pm

Borris-Ileagh vs Kilruane MacDonaghs

(Group 1A Round 1)
7:30 pm

Loughmore-Castleiney vs Toomevara

(Week 2)
12:00 am

Inveraray vs Oban Celtic

(Midweek 2)
6:30 pm

Mariners Baseball vs Ashbourne Giants

(Week 3)
12:00 am

Strathglass vs Beauly

(Final)
12:00 pm

Mullinavat vs Mooncoin

(Game Day 01)
6:00 pm

Panthers Wroclaw vs Cologne Centurions

(Week 7)
7:00 pm

Oregon High Desert Storm vs Wenatchee Valley Skyhawks

(Game Day 01)
7:00 pm

Barcelona Dragons vs Stuttgart Surge

(Week 7)
7:00 pm

Yakima Canines vs Tri-City Rush

(Week 2)
11:00 am

Mariners Baseball vs Dublin City Hurricanes

(Week 2)
2:30 pm

Red Rox Baseball vs Ashbourne Titans

(Week 2)
2:30 pm

The Warriors vs Mariners Baseball

(Game Day 01)
3:00 pm

Berlin Thunder vs Leipzig Kings

(Game Day 01)
3:00 pm

Hamburg Sea Devils vs Frankfurt Galaxy

(Week 2)
4:00 pm

Dublin Spartans vs Ashbourne Giants

(Group A Round 1)
12:00 am

Kildare vs Carlow

(Group B Round 1)
12:00 am

Kerry vs Down

(Week 4)
12:00 am

Aberdour vs Glasgow Mid Argyll

(Game Day 02)
6:00 pm

Panthers Wroclaw vs Leipzig Kings

(Week 8)
7:00 pm

Oregon High Desert Storm vs Tri-City Rush

(Week 8)
7:00 pm

Yakima Canines vs Idaho Horsemen

(Week 3)
11:00 am

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Week 3)
11:00 am

Ashbourne Giants vs Dublin City Hurricanes

(Group 1A Round 2)
12:00 pm

Kilruane MacDonaghs vs Loughmore-Castleiney

(Group 1A Round 2)
12:00 pm

Toomevara vs Borris-Ileagh

(Group 1B Round 2)
12:00 pm

Nenagh Éire Óg vs JK Brackens

(Week 3)
2:30 pm

Red Rox Baseball vs Mariners Baseball

(Week 3)
2:30 pm

Ashbourne Titans vs The Warriors

(Week 3A)
2:30 pm

Ashbourne Giants vs Dublin City Hurricanes

(Week 3A)
2:30 pm

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Game Day 02)
3:00 pm

Cologne Centurions vs Barcelona Dragons

(Game Day 02)
3:00 pm

Stuttgart Surge vs Frankfurt Galaxy

(Week 5)
12:00 am

Inveraray vs Oban Camanachd

(Group B Round 2)
3:00 pm

Down vs Meath

(Group A Round 2)
3:00 pm

Carlow vs Westmeath

(Week 9)
7:00 pm

Oregon High Desert Storm vs Wenatchee Valley Skyhawks

(Week 9)
7:00 pm

Idaho Horsemen vs Tri-City Rush

(Game Day 03)
7:00 pm

Barcelona Dragons vs Hamburg Sea Devils

(Week 4)
11:00 am

Red Rox Baseball vs Mariners Baseball

(Week 4)
11:00 am

Ashbourne Titans vs The Warriors

(Game Day 03)
3:00 pm

Berlin Thunder vs Stuttgart Surge

(Game Day 03)
3:00 pm

Leipzig Kings vs Cologne Centurions

(Game Day 03)
3:00 pm

Frankfurt Galaxy vs Panthers Wroclaw

(Week 4)
12:00 am

Kinlochshiel vs Kilmallie

(Week 4)
12:00 am

Kinlochshiel vs Skye

(Week 4)
12:00 am

Fort William vs Skye

(Group B Round 3)
3:00 pm

Meath vs Kerry

(Group A Round 3)
3:00 pm

Westmeath vs Kildare

(Week 10)
7:00 pm

Oregon High Desert Storm vs Yakima Canines

(Week 5)
11:00 am

Mariners Baseball vs The Warriors

(Week 5)
1:00 pm

Red Rox Baseball vs Ashbourne Titans

(Game Day 04)
3:00 pm

Cologne Centurions vs Frankfurt Galaxy

(Game Day 04)
3:00 pm

Stuttgart Surge vs Leipzig Kings

(Game Day 04)
6:00 pm

Hamburg Sea Devils vs Berlin Thunder

(Game Day 05)
6:00 pm

Frankfurt Galaxy vs Barcelona Dragons

(Week 6)
11:00 am

Ashbourne Giants vs Dublin Spartans

(Game Day 05)
3:00 pm

Berlin Thunder vs Panthers Wroclaw

(Game Day 05)
3:00 pm

Leipzig Kings vs Hamburg Sea Devils

(Midweek 7)
6:30 pm

Mariners Baseball vs Dublin Spartans

(Week 7)
11:00 am

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Week 7)
6:30 pm

Ashbourne Giants vs Dublin City Hurricanes

(Round 1)
7:30 pm

IT Carlow vs TU Dublin

(Round 1)
6:15 pm

University College Dublin vs DCU Dóchas Éireann

(Round 1)
7:15 pm

Trinity College Dublin vs DCU Dóchas Éireann B

(Round 1)
7:15 pm

Queens University Belfast vs Ulster University

(Round 2)
8:00 pm

IT Carlow vs University College Dublin

(Round 1)
7:00 pm

Maynooth University vs NUI Galway

(Round 1)
6:00 pm

University College Cork vs University of Limerick

(Round 1)
7:00 pm

MTU Cork vs MTU Tralee

(Round 1)
7:15 pm

University College Cork vs University of Limerick

(Round 2)
7:00 pm

University of Limerick vs Waterford IT

(Round 2)
7:15 pm

NUI Galway vs IT Sligo

(Round 2)
8:00 pm

TUS Midlands vs Maynooth University

(Round 2)
7:15 pm

Waterford IT vs Mary Immaculate College Limerick

(Round 2)
7:15 pm

University of Limerick vs MTU Cork

(Round 3)
5:15 pm

TUS Midlands vs NUI Galway

(Round 3)
10:15 am

TU Dublin vs University College Dublin

(Round 3)
7:15 pm

Ulster University vs DCU Dóchas Éireann

(Round 3)
7:15 pm

Queens University Belfast vs Trinity College Dublin

(Round 3)
7:15 pm

Mary Immaculate College Limerick vs University of Limerick

(Round 3)
7:15 pm

Maynooth University vs IT Sligo

(Round 3)
7:15 pm

Waterford IT vs University College Cork

(Round 2)
3:00 pm

Mary Immaculate College Limerick vs University College Cork

(Round 1)
7:15 pm

IT Sligo vs TUS Midlands

(Division 2 Quarter-Finals)
7:15 pm

IT Sligo vs Waterford IT

(Division 2 Quarter-Finals)
7:15 pm

Mary Immaculate College Limerick vs TUS Midwest

(Quarter-Finals)
7:15 pm

Queens University Belfast vs University College Dublin

(Division 2 Quarter-Finals)
7:15 pm

Ulster University vs IT Carlow

(Division 2 Quarter-Finals)
7:15 pm

TU Dublin vs Trinity College Dublin

(Quarter-Finals)
7:15 pm

DCU Dóchas Éireann vs IT Carlow

(Quarter-Finals)
6:00 pm

NUI Galway vs University College Cork

(Division 2 Semi-Finals)
7:30 pm

Ulster University vs Mary Immaculate College Limerick

(Semi-Finals)
7:30 pm

University College Dublin vs University of Limerick

(Semi-Finals)
7:30 pm

DCU Dóchas Éireann vs NUI Galway

(Division 2 Semi-Finals)
8:00 pm

TU Dublin vs IT Sligo

(Division 1 Final)
7:30 pm

DCU Dóchas Éireann vs University of Limerick

(Division 2 Final)
7:00 pm

Ulster University vs TU Dublin

(AFL Championship Game 2021)
0 - 6

Surprise Saguaros vs Mesa Solar Sox

(Unknown Week)
16 - 7

BSC Brawlers vs Belfast Angels

(Unknown Week)
15 - 9

BSC Brawlers vs BSC Smokin' Aces

(Week 1)
0 - 0

Mariners Baseball B vs Dublin City Hurricanes

(Week 1)
0 - 3

Dublin City Hurricanes vs Mariners Baseball B

(Week 1)
0 - 0

Red Rox Baseball vs Ashbourne Titans

(Week 1)
0 - 0

Ashbourne Titans vs Red Rox Baseball

(Week 1)
1 - 0

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Week 1)
0 - 0

Mariners Baseball vs Dublin Spartans

(Week 1)
0 - 0

Comets Baseball vs Fomorians

(Week 1)
1 - 0

Fomorians vs Comets Baseball

(Week 1)
0 - 0

Dublin Spartans B vs Comets Baseball B

(Week 1)
0 - 0

Comets Baseball B vs Dublin Spartans B

(Week 2)
0 - 0

Red Rox Baseball vs Mariners Baseball B

(Week 2)
1 - 0

Mariners Baseball B vs Red Rox Baseball

(Week 2)
0 - 0

Ashbourne Titans vs Dublin Spartans B

(Week 2)
0 - 1

Dublin Spartans B vs Ashbourne Titans

(Week 2)
0 - 0

Comets Baseball B vs Dublin City Hurricanes

(Week 2)
0 - 1

Dublin City Hurricanes vs Comets Baseball B

(Week 2)
0 - 0

Dublin Spartans vs Comets Baseball

(Week 2)
0 - 0

Comets Baseball vs Dublin Spartans

(Week 2)
1 - 0

Mariners Baseball vs Fomorians

(Week 2)
0 - 3

Fomorians vs Mariners Baseball

(Week 3)
0 - 0

Dublin Spartans B vs Dublin City Hurricanes

(Week 3)
2 - 0

Dublin City Hurricanes vs Dublin Spartans B

(Week 3)
0 - 0

Ashbourne Titans vs Mariners Baseball B

(Week 3)
2 - 1

Mariners Baseball B vs Ashbourne Titans

(Week 3)
0 - 0

Fomorians vs Dublin Spartans

(Week 3)
0 - 1

Dublin Spartans vs Fomorians

(Week 3)
0 - 0

Mariners Baseball vs Comets Baseball

(Week 3)
0 - 0

Comets Baseball vs Mariners Baseball

(Week 3)
0 - 0

Comets Baseball B vs Red Rox Baseball

(Week 3)
0 - 0

Red Rox Baseball vs Comets Baseball B

(Week 4)
2 - 0

Mariners Baseball B vs Dublin Spartans B

(Week 4)
0 - 1

Dublin Spartans B vs Mariners Baseball B

(Week 4)
2 - 0

Dublin City Hurricanes vs Red Rox Baseball

(Week 4)
0 - 0

Red Rox Baseball vs Dublin City Hurricanes

(Semi-Finals)
0 - 1

Mariners Baseball vs Comets Baseball

(Semi-Finals)
2 - 3

Fomorians vs Dublin Spartans

(Week 4)
3 - 2

Ashbourne Titans vs Comets Baseball B

(Week 4)
0 - 0

Comets Baseball B vs Ashbourne Titans

(Week 5)
0 - 0

Dublin Spartans B vs Red Rox Baseball

(Week 5)
0 - 0

Red Rox Baseball vs Dublin Spartans B

(Week 5)
0 - 0

Dublin City Hurricanes vs Ashbourne Titans

(Week 5)
0 - 0

Ashbourne Titans vs Dublin City Hurricanes

(3rd Place Playoff)
4 - 0

Fomorians vs Mariners Baseball

(Week 5)
4 - 5

Mariners Baseball B vs Comets Baseball B

(Final)
1 - 0

Dublin Spartans vs Comets Baseball

(Week 5)
7 - 13

Comets Baseball B vs Mariners Baseball B

(Week 1)
7 - 1

Dublin Spartans vs Dublin Spartans B

(Week 1)
15 - 14

Ashbourne Titans vs Ashbourne Giants

(Week 2)
1 - 4

Dublin Spartans vs Ashbourne Giants

(Week 2)
8 - 6

Dublin City Hurricanes vs Ashbourne Titans

(Week 3)
4 - 2

Ashbourne Titans vs Dublin Spartans

(Week 3)
7 - 13

Dublin Spartans B vs Dublin City Hurricanes

(Week 4)
3 - 0

Ashbourne Giants vs Dublin City Hurricanes

(Week 4)
5 - 4

Ashbourne Titans vs Dublin Spartans B

(Week 5)
2 - 4

Dublin Spartans vs Dublin City Hurricanes

(Week 5)
9 - 6

Dublin Spartans B vs Ashbourne Giants

(Week 1)
11 - 8

Mariners Baseball B vs Comets Baseball

(Week 1)
23 - 20

Dublin City Hurricanes B vs Belfast Buccaneers

(Week 1)
2 - 23

Ashbourne Giants B vs Ashbourne Titans

(Week 1)
13 - 2

Red Rox Baseball vs Dublin Spartans

(Week 1)
29 - 16

Belfast NorthStars vs Cork Cosmos

(Week 1)
11 - 0

Vikings vs Ashbourne Stags

(Gameweek 1)
10 - 0

The Heath vs Skryne GFC

(Week 1)
13 - 3

Mariners Baseball vs Ashbourne Giants

(Week 1)
0 - 8

Dublin Hurricanes vs Dublin Spartans

(Game Week 1)
12 - 8

Limekiln Rounders vs Glynn Barntown

(Game Week 1)
3 - 25

Michael Glaveys vs Adamstown Rounders

(Game Week 1)
1 - 10

Cuchulainn Rounders vs Bagenalstown Rounders

(Game Week 1)
25 - 11

Breaffy GAA vs Erne Eagles

(Game Week 1)
10 - 8

Glynn Barntown vs Limekiln Rounders

(Game Week 1)
4 - 16

Breaffy GAA vs Erne Eagles

(Week 2)
12 - 24

Dublin Spartans B vs Ashbourne Stags

(Week 2)
3 - 8

Ashbourne Giants vs Dublin Hurricanes

(Week 2)
9 - 8

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Week 2)
13 - 12

Ashbourne Titans vs Comets Baseball

(Week 2)
1 - 16

Belfast Buccaneers vs Red Rox Baseball

(Game Week 2)
10 - 11

Limekiln Rounders vs Bagenalstown Rounders

(Week 2)
21 - 6

Belfast NorthStars vs Ashbourne Giants B

(Game Week 2)
26 - 10

Carrick Emmetts vs Breaffy GAA

(Game Week 2)
13 - 10

Erne Eagles vs Michael Glaveys

(Game Week 2)
22 - 8

Adamstown Rounders vs Cuchulainn Rounders

(Game Week 2)
10 - 4

Limekiln Rounders vs Skryne GFC

(Game Week 2)
12 - 13

Adamstown Rounders vs Cuchulainn Rounders

(Week 4)
15 - 11

Ashbourne Stags vs Mariners Baseball B

(Week 4)
21 - 0

Mariners Baseball vs Ashbourne Giants

(Week 4)
30 - 5

Red Rox Baseball vs Cork Cosmos 1

(Week 4)
10 - 9

Vikings vs Dublin Hurricanes B

(Week 4)
10 - 9

Dublin Spartans vs Dublin Hurricanes

(Week 4)
7 - 6

Belfast NorthStars vs Comets Baseball

(Game Week 2)
1:30 pm

Athenry Rounders vs Bagenalstown Rounders

(Game Week 2)
27 - 15

The Heath vs Glynn Barntown

(Week 1)
2 - 11

Batpak vs Dynamoes

(Week 1)
11 - 27

Castleknock Bearcats vs TNT

(Week 1)
12 - 22

Hippetys Hippie Monsters vs Kegs

(Week 5)
16 - 6

Mariners Baseball Vikings vs Red Rox Baseball

(Week 5)
16 - 28

Dublin Spartans B vs Dublin Hurricanes B

(Week 5)
16 - 26

Cork Cosmos 1 vs Ashbourne Stags

(Game Week 3)
7 - 23

Erne Eagles vs Glynn Barntown

(Game Week 3)
13 - 15

Adamstown Rounders vs Bagenalstown Rounders

(Week 5)
11:00 am

Dublin Hurricanes vs Dublin Spartans

(Game Week 3)
7 - 14

Breaffy GAA vs Limekiln Rounders

(Game Week 3)
22 - 16

Michael Glaveys vs Athenry Rounders

(Game Week 3)
19 - 11

Breaffy GAA vs Limekiln Rounders

(Game Week 3)
12 - 6

Erne Eagles vs Glynn Barntown

(Week 1)
35 - 6

BSC Smokin' Aces vs Lisburn Hawks

(Week 1)
33 - 18

Bangor Buccaneers vs Belfast Angels

(Week 1)
21 - 13

Belfast Sliders vs BSC Cyclones

(Week 1)
18 - 17

BSC Brawlers vs Belfast Cubs

(Week 2)
8 - 14

TNT vs Batpak

(Week 2)
17 - 2

Dynamoes vs Hippetys Hippie Monsters

(Week 2)
21 - 16

Kegs vs Castleknock Bearcats

(Midweek 6)
6:30 pm

Ashbourne Giants vs Dublin Hurricanes

(Midweek 6)
0 - 15

Dublin Spartans vs Mariners Baseball

(Week 6)
25 - 14

Belfast Buccaneers vs Cork Cosmos 1

(Week 6)
13 - 3

Mariners Baseball B vs Ashbourne Titans

(Week 6)
22 - 10

Cork Cosmos vs Ashbourne Giants B

(Week 6)
0 # - 9

Dublin Spartans B vs Vikings

(Week 6)
7 - 15

Ashbourne Giants vs Dublin Spartans

(Week 6)
2 - 10

Dublin Hurricanes vs Mariners Baseball

(Week 6A)
5 - 6

Dublin Hurricanes vs Mariners Baseball

(Week 2)
51 - 4

BSC Cyclones vs Belfast Wolfhounds

(Week 2)
28 - 3

BSC Smokin' Aces vs Belfast Angels

(Week 2)
51 - 0

Belfast Cubs vs Lisburn Hawks

(Week 2)
19 - 10

BSC Brawlers vs Belfast Sliders

(Week 3)
0 # - 7

Castleknock Bearcats vs Dodder Dynamoes

(Week 3)
7 - 22

Hippetys Hippie Monsters vs Batpak

(Week 3)
19 - 26

Kegs vs TNT

(Week 7)
18 - 5

Belfast NorthStars vs Ashbourne Titans

(Week 7)
17 - 4

Red Rox Baseball vs Ashbourne Stags